5 правил для зубів і ясен, яких треба дотримуватися влітку

Дата створення: 10 серпня, 10:52
Дата оновлення: 10 серпня, 17:15
5 правил для зубов и десен, которые надо соблюдать летом фото

Морозиво, аперитиви, солодкі напої — найкращі друзі карієсу. Не допустити його розвитку допоможуть правильне харчування та фізична активність

— Влітку легше зменшити споживання жирів та цукрів та збагатити раціон продуктами, які містять вітамін С. Наприклад, перцем, помідорами, руколою, ківі та ананасом. Вітамін D містять тунець, лосось, креветки, а вітамін А — диня, персики, абрикоси та кавун, — сказав президент Італійського товариства пародонтології та імплантології (SIdP) Нікола Марко Сфорца, передає інформаційне агентство ANSA.

Щоб знизити ймовірність захворювання ясен, часто пов'язаного з неприємним запахом із рота, Марко Сфорца пропонує скористатися ще іншими порадами.

1. Не допускайте стресу. Він впливає на запальні рівні організму, зокрема на тканини пародонту.

2. Присвячуйте пів години на день аеробної активності, наприклад, швидкій ходьбі або повільному бігу.

3. Обмежте куріння та надмірне вживання алкоголю.

4. Крім зубної щітки, використовуйте зубну нитку, витрачайте на гігієну ротової порожнини 5 хвилин, вранці та ввечері.

Якщо ясна починають кровоточити, то це, на думку експерта, вказує на те, що останнім часом ви нехтували правилами догляду. Слід записатися на до стоматолога для видалення зубного нальоту та зубного каменю. Водночас не слід забувати використовувати антисептичну рідину для полоскання рота, щоб зменшити бактеріальне навантаження у роті.

Читайте також: Стоматологи розповіли, як після 40 років зберегти усі зуби здоровими