Як доглядати за нирками влітку

Дата створення: 11 серпня, 14:34
Дата оновлення: 11 серпня, 14:57
Как ухаживать за почками летом фото

Це допоможе запобігти утворенню каменів у нирках та інфекцій сечовивідних шляхів

Чоловіки частіше, ніж жінок, схильні до хвороб нирок

Згідно з дослідженнями вчених, влітку у багатьох з'являються сильні болі в попереку, що вказує на утворення каменів у нирках.

У статті, опублікованій у журналі Environmental Health Perspectives («Перспективи гігієни навколишнього середовища»), йдеться про те, що нефрологічні проблеми з'являються через кілька днів після спеки. Чому це відбувається?

Однією з причин розвитку сечокам'яної хвороби є зневоднення та висока вологість повітря. Дефіцит рідини в організмі викликає затримку сечі та сприяє не тільки утворенню піску та каміння в нирках, а й інфекції сечовивідних шляхів. Влітку ми також п'ємо більше алкоголю, який зневоднює та може призвести до електролітних порушень і, як наслідок, проблем із нирками.

В результаті виникає сильний колючий біль у ділянці нирок. Недуга викликана компактними, іноді гострими відкладеннями, які блокують сечовивідні шляхи. Більше каміння дають про себе знати сильним болем, який може супроводжуватися нудотою, блюванням, гематурією, підвищенням температури, олігурією або інфекціями сечовивідних шляхів. Дослідження показують, що чоловіки частіше мають проблеми із нирками, пов'язані з високими температурами, ніж жінки.

Як захистити нирки

Не допускайте зневоднення. Пийте негазовану воду регулярно, щонайменше 2 л на день. Також можна пити воду з лимонним соком (цитрати запобігають відкладенням).

Їжте багато фруктів та овочів, вони багаті на воду. Однак остерігайтеся тих, які містять багато оксалатів (ревінь, щавель, мангольд, шпинат).

Виключіть напої, що містять оксалати, такі як чай, кава, шоколад, какао.

Обмежте продукти із великою кількістю солі. Надлишок натрію викликає затримку води в організмі та підвищення артеріального тиску, що негативно позначається на нирках.

Подбайте про свою фізичну форму та вагу тіла. Фізична активність покращує роботу нирок та захищає від шкідливого для них ожиріння.

Регулярно випорожнюйте сечовий міхур. Не варто стримувати сечу, оскільки вона шкодить ниркам.

Остерігайтеся ліків та харчових добавок. Навіть надмірне використання знеболювальних препаратів може зашкодити ниркам. Занадто високі дози вітаміну D, вітаміну С чи препаратів кальцію сприяють розвитку сечокам'яної хвороби.

Пам'ятайте про профілактику. Періодично складайте аналіз, робіть ультразвукове дослідження нирок. Це дозволить вчасно виявити проблеми зі здоров'ям та запобігти розвитку нефрологічних захворювань.

Читайте також: Як дефіцит калію та кальцію впливає на здоров'я нирок