Аналіз крові допоможе визначити ймовірність виживання пацієнта з черепно-мозковою травмою

Дата створення: 11 серпня, 17:07
Дата оновлення: 11 серпня, 17:16
Анализ крови поможет определить вероятность выживания пациента с черепно-мозговой травмой фото

Дослідницька група вчених із Каліфорнійського університету, Університету Пенсільванії та Мічиганського університету (США) виявила два біомаркери, які вказують на ризик тяжкої інвалідності або смерть людини через кілька хвилин після травми

За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань (CDC), черепно-мозкові травми (ЧМТ) є однією з провідних причин смертності та інвалідності серед молоді Америки. Щорічно близько 50 000 американців помирають від ЧМТ і майже 100 000 людей страждають на довгострокову інвалідність.

Дослідники вивчили зразки крові 1696 пацієнтів з черепно-мозковими травмами та виявили білки GFAP та UCH-L1, рівні яких можуть вказувати на тяжкість травми та визначити ризик найгірших можливих наслідків.

Кожен зразок був оцінений за шкалою від одного до 10 для найбільш ймовірного медичного результату. Більшість тяжких випадків, які могли призвести до смерті, були віднесені до першої категорії. Ті, хто був віднесений до восьмої категорії, зможуть продовжити життя після травми з невеликими ускладненнями.

Як виявилося, із 1696 респондентів 7% хворих померли. Ще 14% пацієнтів мали несприятливий прогноз, який фахівці оцінили між другою та четвертою категоріями важкості.

Тест, розроблений дослідниками, був дуже ефективний і визначав ймовірність смерті з точністю до 90%, а інвалідності — з точністю до 85%.

— Такий аналіз допоможе клініцистам вчасно призначити необхідну терапію, — зазначив співавтор дослідження, нейрохірург Джеффрі Менлі, цитує Mail Online.

Результати досліджень було опубліковано у журналі Lancet.

Читайте також: Аналіз крові виявляє рідкісні спадкові захворювання