Рогівка з колагену шкіри свині повертає зір

Дата створення: 15 серпня, 11:43
Дата оновлення: 15 серпня, 12:12
Роговица из коллагена кожи свиньи возвращает зрение фото

Унікальний експеримент провели шведські дослідники з Університету Лінчепінг спільно з колегами компанії ЛінкоКаре (LinkoCare Life Sciences)

Імплантація нової штучної рогівки з колагену зі шкіри свині дозволила 20 пацієнтам з кератоконусом, дегенеративним захворюванням рогівки, досягти важливого поліпшення зорової функції. 14 пацієнтам, у яких до операції була сліпота, відновили зір, при цьому у трьох він став ідеальним.

— Сліпоту рогівки можна вилікувати за допомогою трансплантації. Але у світі 12,7 млн таких хворих чекають на донора рогівки, причому одна рогівка доступна на 70 необхідних, — сказав координатор дослідження Ніл Лагалі, передає інформаційне агентство ANSA.

Вчені для розробки аналогічних матеріалів вивчають полімери, біоматеріали та продукти, що використовуються у випадках, коли пересадка не вдається. Шведські фахівці прагнули розробити продукт, який був би недорогим, доступним та простим в імплантації.

— Як сировину ми використовували натуральний колаген І типу, основний білок у рогівці людини. Цей медичний колаген зі шкіри свині схвалений FDA для застосування в хірургії для лікування глаукоми та перев'язування ран, — продовжує експерт.

Штучна рогівка була протестована у 20 пацієнтів із кератоконусом в Ірані та Індії. 14 із них були сліпими.

Як виявилося, протягом кількох тижнів після операції імплантат здатний виправляти ушкодження, пов'язані із захворюванням, відновлюючи товщину та структуру рогівки. Зір учасників покращився аналогічно тому, що можна було б очікувати після природної пересадки рогівки. 14 сліпих пацієнтів відновили зір, при цьому у трьох з них він став ідеальним.

— Результати свідчать про те, що можна розробити біоматеріал, який відповідає всім критеріям для імплантатів. Вони можуть масово вироблятися та зберігатися до двох років. Це допоможе повернути зір багатьом хворим, — зазначив Ніл Лагалі.

Результати були представлені у журналі Nature Biotechnology («Природна біотехнологія»).

Читайте також: Нирку свині успішно трансплантували людині: експеримент провели у США