Простий тест попередить про ризик аневризми аорти

Дата створення: 15 серпня, 16:39
Дата оновлення: 15 серпня, 18:04
Простой тест предупредит о риске аневризмы аорты фото

Її розрив небезпечний для життя

Аневризма аорти — це патологічне розширення ділянки аорти внаслідок генетичних або хронічних захворювань. Найчастіше вона зустрічається у людей старше 65 років, особливо у чоловіків. За статистикою, вони втричі частіше, ніж жінки, схильні до аневризми аорти. У групі ризику також хворі на атеросклероз, гіпертонію, ті, хто страждають на ХОЗЛ або запальні захворювання аорти, або перенесли інфаркт чи мають високий рівень холестерину в крові.

Дуже важливо виявити аневризму на ранній стадії, тоді ризик ускладнень можна уникнути. Однак зробити це часом непросто. Нещодавно в Американському журналі кардіології було опубліковано дослідження вчених Єльського університету (США). Вони представили найпростіший спосіб швидкого виявлення аневризми аорти.

Як виконати тест:

  • підніміть руку і поставте руку плазом;
  • зігніть великий палець упоперек руки та витягніть його якнайдалі.

Якщо великий палець простягається за межі краю вашої руки, то у вас, можливо, вже розвинулася або скоро з'явиться аневризм. На думку дослідників, здатність рухати великим пальцем у такому стані вказує на те, що суглоби розслаблені внаслідок патології сполучної тканини, а отже, і артеріальних судин.

Тест, запропонований дослідниками Єльського університету, був підтверджений під час проведення дослідження за участю 305 осіб, які перенесли операцію на серці через аневризму аорти.

Експерти наголошують, що не у всіх, у кого палець виходить за край руки, є аневризма. І тест не єдиний діагностичний метод. Однак вони вважають, що його обов'язково повинні робити ті, хто генетично схильний до утворення аневризми аорти.

Читайте також: Серцево-судинна допомога людям похилого віку