Знайдено алгоритм, який дозволить визначити рідкісну форму епілепсії

Дата створення: 16 серпня, 12:26
Дата оновлення: 16 серпня, 12:45
Найден алгоритм, который позволит определить редкую форму эпилепсии фото

За даними Всесвітньої організації здоров'я (ВООЗ), від епілепсії страждають понад 50 млн осіб у світі

Однією з причин епілепсії є лікарсько-стійка осередкова кортикальна дисплазія (FCD), тонка аномалія в мозку, що спричиняє осічку сигналів. Іноді ці зміни настільки тонкі, що їх неможливо побачити на енцефалограмі.

Вчені Університетського коледжу Лондона (Великобританія) розробили алгоритм, який дозволяє діагностувати 63% раніше не виявлених випадків FCD. За словами дослідників, це дозволить лікарям підібрати необхідне лікування більшій кількості пацієнтів і таким чином продовжити ремісію захворювання.

Клітини мозку, або нейрони, зазвичай формуються до організованих шарів клітин, утворюючи кору мозку. При FCD ці клітини дезорганізуються, що призводить до високого ризику судом. Медики намагаються ідентифікувати FCD при МРТ-скануванні, оскільки вони можуть бути нормальними.

Вчені проаналізували понад 1000 МРТ-сканувань із 22 глобальних досліджень епілепсії. Вони відзначили ті, які мали FCD, а потім вивели алгоритм їх виявлення та знайшли 300 000 таких місць у мозку у 538 скануваннях. Це дозволило визначити 112 випадків захворювання, які раніше лікарі не змогли діагностувати.

— Цей алгоритм може допомогти знайти більше цих прихованих поразок у хворих на епілепсію та провести їм операцію на головному мозку, яка дозволить вилікувати це захворювання та покращити когнітивний розвиток, — зазначив співробітник Інституту неврології Queen Square UCL, доктор Конрад Вагстіл, цитує Mail Online.

Результати дослідження були опубліковані у науковому журналі Brain («Мозок»).

Читайте також: Неврологічні ускладнення при COVID-19: судоми, інсульт, енцефаліт