Ці два симптоми найчастіше супроводжують вірус «Омікрон»

Дата створення: 16 серпня, 17:01
Дата оновлення: 16 серпня, 17:13
Эти два симптома чаще всего сопровождают вирус «Омикрон» фото

Це — сильна втома та запаморочення

Перебіг інфекції нагадує застуду

Лікарі стурбовані підваріантом коронавірусу «Омікрон» – BA.2. Його найважче виявити, він більш вірулентний, ніж його попередник BA.1. І найчастіше проявляється у хворих сильною втомою і запамороченням протягом двох-трьох днів після зараження.

— Перебіг зараження вірусом «Омікрон» протікає аналогічно до застуди. З'являються біль голови, нежить, і тільки потім приєднуються симптоми з боку верхніх дихальних шляхів. Це може бути біль, який нагадує синусовий біль, — каже невролог Центру терапії епілепсії Neurosphera Марта Банашек, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Інші симптоми, викликані вірусом «Омікрон» – BA.2:

  • кашель;
  • м'язовий біль;
  • лихоманка;
  • біль у горлі;
  • головний біль;
  • прискорене серцебиття.

Мозковий туман як симптом втоми

Те, що варіант «Омікрон» – BA.2 здається трохи м'якшим, не означає, що він не є небезпечним. Особливу увагу фахівці приділяють неврологічним ускладненням, що виникають у результаті інфекції. Доктор Банашек наголошує, що з боку неврологічної симптоматики існують проблеми з увагою, пам'яттю, мисленням, які часто зберігаються після ураження інфекцією та характерні для мозкового туману.

— Мозковий туман виникав раніше, наприклад, при аутоімунних захворюваннях, таких як хвороба Хашимото. Іноді він з'являвся без конкретної причини, особливо у людей, які працюють інтелектуально та дуже інтенсивно. У цьому випадку мозковий туман розглядався як симптом утоми, — пояснює експерт.

На жаль, немає досліджень, які могли б підтвердити появу мозкового туману, а його діагноз ґрунтується лише на інтерв'ю з пацієнтом. На думку фахівця, це може бути причиною того, що багато дослідників ставлять під сумнів існування цього явища. Однак доктор Банашек підкреслює, що прояви його настільки сильні, що погіршують стан пацієнтів.

— На жаль, немає ліків чи вправ, які можуть допомогти позбавитися мозкового туману, — пояснює невролог.

Читайте також: Як довго зберігається імунітет після COVID-19