Вчені зі США створили новий препарат ErSO для лікування раку грудей

Дата створення: 31 серпня, 12:44
Дата оновлення: 21 квітня, 00:02
Ученые США создали новый препарат ErSO для лечения рака груди фото

Журнал Science Translational Medicine в кінці липня 2021 р. опублікував статтю «Низькомолекулярний активатор розгорнутої білкової відповіді знищує пухлини грудей людини у мишей». У ній зокрема, описані результати досліджень ефективності застосування нового препарату ErSO для лікування раку молочної залози.

За допомогою ErSO фахівцям вдалося ліквідувати 95-100% ракових клітин в мишачих моделях раку. Як повідомляють автори дослідження, препарат виявляє рецептори естрогену ракових клітин і викликає порушення сигнального шляху естрогену. Через це клітини гинуть і зникають метастази в різних органах.

Автори дослідження нагадують, що «метастатический рецептор естрогену α (ERα) - тобто позитивний рак молочної залози в даний час невиліковний. І «прагнучи впливати на ці стійкі до ліків види раку, вони повідомили громадськості «про відкриття з'єднання під назвою ErSO, яке активує очікувану розгорнуту білкову відповідь (a-UPR) та індукує швидкий і селективний некроз ERα-позитивних ліній клітин раку молочної залози in vitro».

Як відзначають автори дослідження, якщо після лікування вціліли хоча б кілька клітин раку грудей, протягом декількох місяців пухлина може виникнути знову. Однак препарат, який створили вчені під керівництвом Іллінойського університету, здатний ліквідувати повторно утворений рак та метастази в таких органах, як: легені, кістки, печінку і мозок. А саме через них найчастіше вмирають при раку грудей.

Підводячи підсумки результатів дослідження, автори зазначили наступне: «У декількох ортотопічних моделях лікування ErSO, що вводиться перорально або внутрішньочеревно протягом 14-21 днів, викликало регрес пухлини без рецидиву. У моделі метастазів у хвостовій вені клітинної лінії - ErSO також ефективно індукує регресію більшості метастазів в легені, кістках та печінці. Обробка ErSO викликала майже повну регресію метастазів в мозок у мишей, що несуть ксенотрансплантати внутрішньочерепної лінії клітин раку молочної залози людини», - інформують автори дослідження. 

В результатах дослідження зазначається, що «пухлини, які не піддалися повній регресії та рецидивували, залишалися чутливими до повторного лікування за допомогою ErSO. При цьому препарат добре переносився мишами, щурами і собаками в дозах, що перевищують ті, які необхідні для терапевтичної відповіді, і мав незначний вплив або не чинив ніякого ефекту на нормальні тканини мишей, які експресують ERα».

Також автори розповіли про намір в подальшому з'ясувати, наскільки ErSO ефективний проти інших несучих рецептори естрогену видів ракових клітин.