Біоінженери використовують 3D-друк та інтелектуальні біоматеріали для створення імпланту, який виробляє інсулін для лікування діабету 1-го типу

Дата створення: 08 вересня, 14:46
Дата оновлення: 07 листопада, 17:45
Биоинженеры используют 3D-печать и интеллектуальные биоматериалы для создания вырабатывающего инсулин имплантата для лечения диабета 1 типа фото

Це не фантастика, а реальний проект, який буде реалізований протягом 3 років і вже має фінансування. Трирічний проект являє собою партнерство лабораторій О. Вейсе та Дж. Міллера за підтримки гранту JDRF - провідного глобального спонсора досліджень діабету. Вейсе і Міллер використовуватимуть бета-клітини, що виробляють інсулін, які отримані зі стовбурових клітин людини, для створення імплантату, який зможе визначати та регулювати рівень глюкози в крові, відповідаючи правильною кількістю інсуліну в певний момент часу.

Біоінженери з Університету Райса розробляють васкуляризований імплантат, що виробляє інсулін, для лікування діабету 1-го типу. Мета Veiseh's і Miller - показати, що їх імплантати можуть правильно регулювати рівень глюкози в крові мишей з діабетом протягом, як мінімум, шести місяців.

Клітини, які продукують інсулін, будуть захищені складом гідрогелю, розробленим Вейзехом, який також є науковим співробітником науково-дослідного інституту профілактики раку Техаського університету. Гідрогелевий матеріал, який довів свою ефективність для інкапсуляції лікування клітин - розміром з кульку, має досить маленькі пори, щоб утримувати клітини всередині від атаки імунної системи, але досить великі, щоб пропускати поживні речовини і життєдайний інсулін.

Більш детально ознайомитися з даними проектом можна за посиланням.

Як писала «МП» раніше, дослідження вчених виявили, що цукровий діабет другого типу у підлітків та молоді несе загрозу ранніх ускладнень та вимагає оперативного і ефективного лікування.

В кінці липня 2021 р. в New England Journal були опубліковані результати дослідження «Варіанти лікування діабету 2-го типу у підлітків і молоді». Як відзначають автори роботи, отримані дані показують, що розвиток діабету цього типу викликає у молодих людей накопичення різних ускладнень. Перш за все вони стосуються захворювання нирок, очей, нервові розлади та інші супутні захворювання, наприклад серцеві захворювання, інсульти, ампутації та ін.