Недоношені діти схильні до ризику порушення уваги

Дата створення: 18 серпня, 16:39
Дата оновлення: 18 серпня, 16:41
Недоношенные дети подвержены риску нарушения внимания фото

У тих, хто народився на 37–38 тижні вагітності, ризик розвитку синдрому дефіциту уваги та гіперактивності (СДУГ) підвищено на 17%

Вчені Ратгерського університету (США) проаналізували медичні дані 1400 дітей, які народилися у 1998–2000 роках. Вони спостерігали за респондентами дев'ять років. І попросили вчителів оцінити їхній стан, використовуючи шкалу оцінки, яка включає симптоми гіперактивності, СДУГ, опозиційну поведінку та когнітивні проблеми.

Аналіз показав, що діти, які народилися на 37–38 тижні, були гіперактивними, неуважними та мали когнітивні проблеми, на відміну від дітей, які були народжені на 39–41 тижні (повний термін).

Дослідники виявили, що кожен тиждень додаткового доношеного гестаційного віку відповідав зниженню показників гіперактивності, СДУГ та когнітивних проблем на 5–6%. А народження на 37–38 тижні збільшило показники гіперактивності на 23%, а СДУГ — на 17%.

— Необхідно відкладати пологи до 39 тижня вагітності. А дітям, народженим раніше, між 37 та 38 тижнями, треба проводити регулярний скринінг, щоб визначити симптоми СДУГ, — зазначила дослідник Ненсі Е. Райхман, передає інформаційне агентство ANSA.

Дослідження було опубліковано у Journal of Pediatrics («Журнал педіатрії»).

Читайте також: Діти, які багато часу проводять у смартфонів і телевізорів, дурнішають