Чому дітям та підліткам не можна пропускати сніданок

Дата створення: Вчора, 10:12
Дата оновлення: Вчора, 10:52
Почему детям и подросткам нельзя пропускать завтрак фото

Це збільшує психосоціальні проблеми

Сніданок є найважливішим прийняттям їжі на день. Він покращує пам'ять та когнітивні функції, дає енергію, що сприяє підвищенню фізичної та соціальної активності дитини. Недотримання здорового харчування може викликати у дітей та підлітків стрес, депресію та психічні розлади, вважають вчені Іспанії та Великобританії.

— Афективні розлади, зокрема тривога, є основними причинами хвороб та інвалідності у дітей та підлітків, — зазначили експерти з Університету Кастилії-Ла-Манча (Іспанія), цитує портал Gazeta.pl.

Вони проаналізували медичні дані дітей та підлітків віком від чотирьох до 14 років. Основою стали анкети, заповнені батьками щодо дієтичних звичок їхніх дітей.

На думку фахівців, для психосоціальної поведінки дітей та підлітків важливо поснідати вдома. Інакше ризик розвитку психосоціальних поведінкових розладів зростає. До того ж сніданок поза домом шкідливий для дітей. Адже в їдальнях якість їжі може бути нижчою, до того ж вона може містити зайві калорії та жири.

Також дітям для першого прийняття їжі дослідники рекомендують молочні продукти, каші та фрукти. Сніданок може бути доповнений іншими білковими продуктами, такими як яйця, шинка, горіхи тощо.

Результати дослідження були опубліковані в журналі Frontiers in Nutrition («Межі в харчуванні»).

Читайте також: Живлення на самоті небезпечне для жіночого серця: вчені