Чи може пліснява викликати хворобу Альцгеймера

Дата створення: 24 серпня, 12:26
Дата оновлення: 24 серпня, 18:16
Может ли плесень вызвать болезнь Альцгеймера фото

У 2016 році у мешканки Австралії, 37-річної Емі Скілтон, після тривалого впливу цвілі в її будинку розвинулася форма ювенільної хвороби Альцгеймера

Історія хвороби

Перші симптоми алергії Емі помітила після того, як з чоловіком переїхала до нової квартири в Сіднеї. Незабаром вона сильно погладшала, а потім стала помічати у себе труднощі з концентрацією уваги.

— Якось я пішла до лікаря. І, заповнюючи форму, не могла згадати своє ім'я, бо не пам'ятала його, — зізналася Емі Скілтон.

Після низки обстежень її направили до невролога, який поставлений жахливий діагноз: ювенільна хвороба Альцгеймера ІІІ типу. Тільки після того, як у чоловіка Емі з'явилися тяжкі симптоми через плісняву, виявлену в будинку, у жінки з'явилися підозри.

Вона викликала сантехніка. Він виявив у ванній кімнаті витік води, який довго залишався прихованим під покриттям для підлоги. Це призвело до появи плісняви. ЇЇ прибрали, а у Скілтон після п'яти років лікування зникли тривожні симптоми, а мозкова функція прийшла до норми.

Генетична вразливість до токсинів

Чи є цей приклад поодиноким, чи ні? На думку лікарів, Емі Скілтон належить до 25% людей, які мають генетичну вразливість до токсинів плісняви. Ці мікроорганізми провокують важку імунну відповідь, аж до пошкодження головного мозку та інших органів, та спричиняють розвиток таких патологій, як хвороба Альцгеймера.

— Усі цвілі виробляють суперечки та токсини. У деяких людей токсини плісняви ​​накопичуються в організмі, що призводить до поразки нервової системи, — зазначів доктор Марк Донаху в інтерв'ю австралійської телекомпанії 7News.

Читайте також: Хвороба Альцгеймера є проявом деменції