Підлітки, які сплять менш як сім годин на добу, на 72% частіше страждають від ожиріння

Дата створення: Сьогодні, 16:34
Дата оновлення: Сьогодні, 16:46
Подростки, которые спят менее семи часов в сутки, на 72% чаще страдают от ожирения фото

Іспанські вчені проаналізували стан здоров'я 1229 школярів віком від 12 до 16 років, щоб зрозуміти, як сон впливає на їх вагу

Дослідники виміряли індекс маси тіла (ІМТ) підлітків, щоб визначити з урахуванням віку та зростання, чи є у них надмірна вага, чи ні. Усі респонденти були поділені на групи: 12-річні, 14-річні та 16-річні. Як виявилося, серед 12-річних надмірна вага чи ожиріння були у 27% учасників, серед 14-річних — у 24% та серед 16-річних — у 21% школярів.

Фахівці також виміряли коло талії, кров'яний тиск, рівень холестерину та цукру в крові школярів, щоб перевірити, наскільки вони здорові. Всім їм видали трекери сну для носіння на зап'ястях протягом тижня. За цей час вчені постаралися визначити їхню тривалість сну.

Як виявилося, серед 12-річних дітей менш як вісім годин спали 34% підлітків, серед 14-річних —  23,4% і серед та 16-річних — 19,4%.

Вчені проаналізували всі дані та виявили, що 12-річні діти, які спали менш як сім годин на добу, на 30% частіше мали надмірну вагу або ожиріння, ніж ті, хто спав не менше восьми годин. А ті з них, які спали від семи до восьмої години, на 25% частіше потрапляли до цієї категорії.

14-річні підлітки, які спали менш як сім годин на добу, на 72% частіше страждали від зайвої ваги чи ожиріння.

Експерти не уточнили, чому недолік сну впливає на появу зайвої ваги. Але, згідно з попередніми дослідженнями, він викликає низьку енергійність, що робить людину млявою і більш схильною до перекушування.

Дослідження було представлене на Конгресі Європейського товариства кардіологів 2022 року.

Читайте також: Ожиріння скорочує життя на п'ять років: вчені