Куріння шкідливіше для серця, ніж вважалося раніше: вчені

Раніше було відомо, що нікотин спричиняє блокування артерій, що збільшує ризик серцево-судинних захворювань та інсультів. Згідно з останнім дослідженням данських учених, куріння слабшає серце
Данські кардіологи обстежили 3 874 осіб віком від 20 до 99 років, які не мали серцевих захворювань. З них 40,9% курили іноді, 18,6% — постійно та 40,5% ніколи не курили. Добровольцям зробили кардіограму. А потім порівняли результати стану серця у людей, які не палять і курять.
Як виявилося, у тих, хто не обходиться без цигарки, серце було слабше і тяжче. А лівий шлуночок мав менший об'єм крові та, відповідно, меншу потужність для перекачування крові в решту тіла.
Раніше передбачалося, що куріння пов'язане з серцевою недостатністю — коли серцевий м'яз не перекачує кров по всьому тілу так добре, як має, тому що занадто слабкий або жорсткий. В результаті організм не отримує кисень і життєво важливих поживних речовин, необхідних для нормального функціонування. І лише тепер кардіологи змогли це довести.
Вчені також зазначили, що зміни у серці погіршувалися залежно від того, як довго людина курила. Так, у курців із десятирічним стажем, серце було слабшим, ніж у тих, хто покинув цю згубну звичку.
— Наше дослідження показує, що куріння не лише ушкоджує кровоносні судини, а й шкодить серцю. Чим більше ви курите, тим гіршою стає ваша серцева функція. Серце може певною мірою відновитися, якщо кинути палити. Тому ніколи не пізно це зробити, — зазначив керівник дослідження, доктор Холт, цитує Mail Online.
Результати дослідження були представлені на конгресі Європейського товариства кардіологів у Барселоні.
Читайте також: Куріння збільшує ризик запалення ясен у 4 рази: дослідження