Чому вологі руки небезпечніші за брудні

Дата створення: 26 серпня, 11:46
Дата оновлення: 26 серпня, 11:47
Почему влажные руки опаснее грязных фото

Під час пандемії COVID-19 ми стали частіше мити руки. Але одна помилка може звести нанівець всі зусилля

За словами мікробіолога Університетського коледжу Суонсі (Великобританія) доктора Девіда Веббера, 85% мікробів, що переносяться людиною, виникають, коли руки все ще вологі. Так, наприклад, кишкові бактерії E. Coli люблять вологе середовище. У тому числі вони залишаються на невисохлих руках людини. Тому після відвідування туалету не мити руки менш небезпечно, ніж не витирати їх.

— Під час пандемії усі зосередили увагу на правильному способі миття рук. Але немає рекомендацій лікарів щодо того, як слід висушувати руки. Адже це небезпечно для здоров'я, — попереджає доктор Веббер, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Дослідження показали, що передача бактерій пов'язана з ефективністю висихання рук. Мікробне перенесення поступово зменшується при видаленні крапель води з рук. Але які способи витирання рук є гігієнічними?

У 2020 році вчені провели дослідження у лікарнях. Для цього вони встановили в одних туалетах електронні сушарки, а в інших поставили паперові рушники. Як виявилося, кількість бактерій на руках залишалася більшою після використання електронних сушарок, ніж після використання паперових рушників.

— Сушарка діє як обприскувач, забруднюючи приміщення, у тому числі саму сушарку, раковини, підлогу та інші довколишні поверхні. Паперові рушники вбирають воду, а разом із нею й мікроби. І мають набагато нижчий ризик зараження, — зазначив доктор Девід Веббер.

Читайте також: Бактерії в носі викликають хворобу Альцгеймера: дослідження