Дерматологи назвали 5 правил, які допоможуть зберегти молодість обличчя

Дата створення: 26 серпня, 14:47
Дата оновлення: 26 серпня, 15:09
Дерматологи назвали 5 правил, которые помогут сохранить молодость лица фото

Хоча процес старіння не можна зупинити, його можна уповільнити, якщо дотримуватися здорового способу життя

1. Бережіться сонця

Багато хто забуває про те, що тривале перебування на сонці сприяє не тільки передчасному старінню, а й утворенню раку шкіри.

— Я бачу багато пацієнтів, які мають багато пошкоджень від сонця. Вони здаються старшими за деяких своїх однолітків і шкодують, що не захищалися від сонця, — каже доктор Кетлін Суоцці з Єльської школи медицини (США), цитує портал Poradnik Zdrowie.

2. Киньте курити

Куріння шкодить шкірі та руйнує організм. Згідно з недавніми дослідженнями, відмова від нікотину та алкоголю вдвічі скорочує кількість онкологічних захворювань.

— Куріння може прискорити нормальний процес старіння шкіри. Це призводить до утворення зморшок навколо рота, набряклості під очима, нерівного тону шкіри, — зазначає доктор Джеймс Тейлор Хейс.

3. Обмежте споживання алкоголю

— Алкоголь впливає на кожну слизову оболонку, від підшлункової залози та печінки до шкіри. Він викликає зневоднення, що призводить до сухості шкіри. У жінки, яка п'є, буде більше зморшок, викликаних зневодненням, і вона виглядатиме на десять років старшою за свою ровесницю, яка не п'є, — пояснює дієтолог Хайро Родрігес.

4. Їжте здорову їжу

Здорова дієта, багата на фрукти та овочі, допомагає зберегти молодість шкіри обличчя.

— Використання цукру та вживання продуктів із високим ступенем переробклення можуть прискорити старіння, — підкреслює дієтолог Кара Бернстайн.

5. Пам'ятайте про фізичну активність

Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Preventive Medicine («Профілактична медицина»), фізичні вправи затримують старіння клітин. Так, ті, хто займався спортом, виглядали на дев'ять років молодшими за тих людей, які вели малорухливий спосіб життя. Це означає, що фізична активність впливає не тільки на зовнішній вигляд шкіри, але і на омолодження на рівні клітин.

Читайте також: Не видавлюйте прищі на обличчі у зоні «трикутника смерті»