Американські вчені розробили універсальну вакцину проти грипу

Дата створення: 26 серпня, 15:37
Дата оновлення: 26 серпня, 15:39
Американские ученые разработали универсальную вакцину против гриппа фото

Фахівці з Університету штату Джорджія (США) створили прототип універсальної вакцини проти грипу та перевірили її ефективність на лабораторних мишах. За словами вчених, вона дозволить забезпечити кращий захист від широкого спектра вірусів сезонного грипу

Грип є гострим сезонним респіраторним інфекційним захворюванням. Його викликають віруси А (його підтипи: H1N1 і H3N2) і віруси В (до нього відносяться лінії В/Ямагата і В/Вікторія).

Серед класичних симптомів грипу — озноб, лихоманка, біль у м'язах та суглобах, головний біль, сухий кашель, риніт, біль у горлі, слабкість та нездужання.

Через щорічні зміни антигенів окремих штамів вірусу, зараження грипом дає короткочасний імунітет. А вакцинування потрібно проводити щороку. Вчені вже давно працюють над універсальною вакциною проти грипу, яку можна не оновлювати щосезону.

Фахівці з Університету штату Джорджія розробили прототип такої вакцини та провели її ефективність на лабораторних мишах. Як виявилося, гризуни, яким було введено вакцину, отримали захист від вірусу грипу А (H1N1 та H3N2) та грипу В (штами з ліній В/Вікторія та В/Ямагату).

На думку керівника дослідження, професора Санф Му Канга, це підтверджує ефективність універсальної вакцини.

Результати дослідження було опубліковано у журналі Plos Pathogens («Патогени»).

Читайте також: Грип, ГРВІ, коронавірус: відповіді педіатра на запитання