Як сила м'язів впливає на здоров'я мозку

Дата створення: 31 серпня, 13:44
Дата оновлення: 31 серпня, 18:35
Как сила мышц влияет на здоровье мозга фото

Канадські вчені виявили зв'язок між низькою м'язовою масою та зниженням когнітивних функцій

Експерти проаналізували результати Канадського поздовжнього дослідження старіння (CLSA), які були проведені протягом трьох років і дозволили виявити, як м'язова маса впливає на розвиток когнітивних функцій.

Вчених цікавило, чи пов'язана слабкість м'язів із подальшим ризиком деменції. Для цього вони вивчили анкети 8 279 учасників віком від 65 років щодо того, як низька м'язова маса впливає на подальше зниження когнітивних функцій у трьох областях — пам'яті, виконавчій функції та психомоторній швидкості.

— Ми виявили, що зниження м'язової маси протягом трьох років супроводжувалося погіршенням когнітивних функцій, — зазначив провідний автор дослідження, співробітник Центру здоров'я Університету Макгілла Стефані Шевальє, цитує портал Green Me.

Виконавчі функції важливі у повсякденній діяльності та поведінці, оскільки допомагають підтримувати увагу, чітко мислити та приймати рішення. Зниження сили м'язів негативно впливає на ці якості та сприяє розвитку деменції. Крім того, м'язи є резервуаром для білків, які дозволяють підтримувати багато процесів організму.

Фізичні вправи, особливо на витривалість, та харчування з достатньою кількістю білка, підтримують м'язову масу протягом багатьох років та зберегають ясність мозку.

Результати дослідження були опубліковані в JAMA Network Open («Відкритий доступ до медичних досліджень»).

Читайте також: Хвороба Альцгеймера є проявом деменції