Болі у спині збільшують ризик розвитку серцевої недостатності: вчені

Дата створення: 02 вересня, 14:01
Дата оновлення: 02 вересня, 14:28
Боли в спине увеличивают риск развития сердечной недостаточности: ученые фото

На думку фахівців Колумбійського університету (США), захворювання хребта можуть підвищити ризик летальності у серцевих хворих

Дослідники виявили зв'язок між хворобою спини та ризиком серцевої недостатністі (СН). Скринінг пацієнтів із поширеними захворюваннями хребта дозволить виявити людей, схильних до СН. Зараз її поява пов'язана з транстиретиновим амілоїдозом. Білки транстиретину можуть об'єднуватися та утворювати амілоїдні відкладення у різних тканинах, у тому числі у серці та хребті.

Якщо транстиретиновий амілоїдоз атакує серце, його частини відкладаються на серце, що погіршує перекачування крові. Донедавна не було препаратів для лікування цього виду серцевої недостатності. І лише у 2019 році Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів (FDA) схвалило ліки, які запобігають відкладенню білка.

— Ми маємо ліки, які знижують ризик смертності від серцевої недостатності. Але вони не зменшують рівень амілоїду, тому найефективніші при лікуванні захворювань на ранніх стадіях. Тому необхідно виявити тих людей, які перебувають у групі ризику, — зазначив творець препарату та один з авторів дослідження, професор Метью С. Маурер, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Згідно зі статистикою, у багатьох пацієнтів з діагнозом стеноз поперекового хребетного каналу розвивається транстиретиновий амілоїдоз через 5–15 років. Експерти вирішили з'ясувати, чи може скринінг пацієнтів зі стенозом, які перенесли операцію, виявити людей, схильних до ризику серцевих захворювань.

Для цього вони проаналізували спинномозкову тканину 47 пацієнтів віком від 62 до 76 років, які перенесли операцію на хребті. Дослідники виявили амілоїд у хребті у 16 ​​(34%) пацієнтів. Серед них в одного вже розвинувся транстиретиновий амілоїдоз. Інших спостерігають лікарі щодо можливих проблем із серцем.

Читайте також: Серцево-судинна допомога літнім людям