EMA: хто може отримати щеплення другою бустерною дозою від COVID-19

Дата створення: 02 вересня, 15:06
Дата оновлення: 02 вересня, 16:22
EMA: кто может получить прививку второй бустерной дозой от COVID-19 фото

Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) дало зелене світло на вакцинацію другою бустерною дозою проти коронавірусної інфекції. Вона націлена на домінантний варіант «Омікрон»

1 вересня 2022 року на засіданні Європейського агентства з лікарських засобів було ухвалено рішення про вакцинацію дітей віком від 12 років бустерною дозою вакцини від вірусу SARS-CoV-2. Так званий бустер буде вводитися з використанням нових вакцин, спрямованих на домінантний варіант «Омікрон». За даними міжнародного агентства Reuters, вони забезпечують захист як від мікроваріанту BA.1, так і від оригінального вірусу.

При цьому EMA на своїй офіційній сторінці у Twitter зазначила, що вакцини були модифіковані для ефективного захисту від варіантів SARS-CoV-2, що циркулюють. І повідомила, посилаючись на дослідження, що «Comirnaty Orginal/Omicron BA.1 та Spikevax Bivalent Original/Omicron BA.1 можуть викликати сильну імунну відповідь проти Omicron BA.1 та оригінального штаму SARS-CoV-2 у раніше вакцинованих осіб».

Читайте також: EMA CHMP випустило рекомендації щодо застосування препаратів від коронавірусу