Який вид меду може блокувати ракові клітини

Дата створення: 06 вересня, 13:26
Дата оновлення: 06 вересня, 13:34
Какой вид меда может блокировать раковые клетки фото

Дослідники з Політехнічного університету Марке (Італія) спільно з іспанськими колегами виявили, що мед полуничного дерева має протипухлинний ефект

Вчені вирішили вивчити антиоксидантні властивості медів, передусім цитотоксичні, проти раку товстої кишки. Вони порівняли ефективність відомого меду Мануки із медом полуничного дерева. Обидва види меду індукували цитотоксичність і загибель клітин, але мед полуничного дерева викликав вищий відсоток інгібуванні зростання клітин.

— Лікування цим медом блокує цикл ракових клітин, регулює певні гени та інгібує міграцію клітин, — зазначив керівник дослідження Мауріціо Баттіно, цитує портал Green Me.

Протипухлинний ефект покращується при тривалій терапії.

Раніше вже було відомо про терапевтичні властивості полуничного дерева, але лише вперше вчені заявили про його протиракові якості. Нагадаємо, полуничне дерево має протизапальні властивості щодо жовчовивідних шляхів, печінки та всієї кровоносної системи. Крім цього, є спазмолітичним, антисептичним та протизапальним засобом.

Вчені пояснюють це тим, що листя цього дерева містить дубильні речовини та феноли, а його плоди — пектин та вітаміни. Полуничний деревний мед відрізняється ніжним смаком, має бальзамічні, антисептичні, сечогінні та спазмолітичні властивості.

Результати дослідження опубліковані в Journal of Functional Foods («Журнал функціональних харчових продуктів»).

Читайте також: Рак підшлункової залози можна побачити на шкірі