Які напої не любить печінка

Дата створення: 07 вересня, 13:21
Дата оновлення: 07 вересня, 13:36
Какие напитки не любит печень фото

Згідно зі статистикою, близько 30% американців страждають на неалкогольну жирову хворобу печінки (НАЖХП), яка викликає багато патологічних розладів, від стеатозу до цирозу, незважаючи на відсутність споживання алкоголю

Печінка відфільтровує токсини з організму. Вважається, що її поразку спричиняє алкоголь. Проте вчені Фрамінгемського дослідження серця вважають, що на захворювання печінки впливає спосіб життя людей.

Експерти, починаючи з 2002 року, обстежили 1636 пацієнтів. Вони повідомляли, як часто пили солодкі або газовані напої, а дослідники оцінювали частоту неалкогольної жирової хвороби печінки, патологічного стану, при якому відбувається зміна тканин через надмірне відкладення жирових крапель у клітинах. Це не викликає серйозних захворювань, але може викликати збільшення печінки та, як наслідок, біль.

Згідно з дослідженням серця Фрамінгема, неалкогольну жирову хворобу печінки можна запобігти, виключивши солодкі напої. Так, пацієнти, які пили їх більше одного разу щотижня, були у 2,5 раза схильними до розвитку захворювань печінки у порівнянні з тими, хто не зловживав такими напоями. Але навіть при рідкому споживанні солодких напоїв, тобто рідше одного разу на тиждень, спостерігалося збільшення жиру в печінці.

Дослідження було опубліковано в журналі «Клінічна гастроентерологія та гепатологія».

Читайте також: Солодкі напої збільшують ризик раку печінки на 78%