Одержимість поганими новинами погіршує психічне здоров'я

Вчені радять правильно користуватися Інтернетом та читати новини ЗМІ, які переконують нас у тому, що «світ сповнений зла»
Вчені Техаського технічного університету (США) проаналізували анкети 1100 американців. Виявилося, що 16,5% із них постійно переглядали Інтернет, орієнтуючись на негативні повідомлення, такі як війни, пандемії, хвороби, теракти тощо. При цьому вони повідомили про високий рівень стресу та тривоги, ніж решта респондентів. Їхнє фізичне здоров'я також погіршилося.
Близько 27% опитаних зізналися у помірній залежністі від таких новин. 27,5% сказали про мінімальні проблеми, а 28,7% відзначили їхню відсутність.
— Люди, які сприймають навколишню дійсність із поганих новин, потрапляють у замкнуте коло. Вони цілодобово перевіряють оновлення, щоб зняти емоційну напругу. Однак це не допомагає, — пояснює провідний автор дослідження Брайан Маклафлін, цитує портал Gazeta.pl.
Такі люди також борються з більшими психічними та фізичними захворюваннями, ніж ті, які до певної міри «уникають» повідомлень у ЗМІ.
З тих учасників експерименту, хто мав високі рівні залежності, 74% повідомили про проблеми з психічним здоров'ям, а 61% відзначили погіршення самопочуття. В інших учасниках експерименту спостерігалося 8% і 6,1% відповідно.
Експерти вважають, що психічні проблеми людей, які пов'язані з приреченістю, можуть бути більш поширеними, ніж вважається
Дослідження було опубліковано у журналі Health Communication («Комунікації про здоров'я»).
Читайте також: Діти, які багато дивляться телевізор, схильні до депресії та агресивності