ВООЗ: У Європі було зареєстровано 57 випадків дифтерії

Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), у Європі з 1 січня по 31 серпня 2022 року було підтверджено 57 випадків дифтерії, більшість із яких сталася влітку. У 44 з них була шкірна дифтерія
Випадки небезпечної інфекційної хвороби сталися в Австрії, Німеччині, Італії, Сполученому Королівстві, Франції та Швейцарії. Переважно — у біженців з Афганістану (37 випадків), Алжиру, Камеруну, Пакистану і Сирії. Більшість захворювань викликали дифтерійні коринебактерії, інші — штами дифтерії.
Дифтерія, також відома як круп або ядуха, — це гостре і важке інфекційне захворювання, що викликається бактеріями, дифтерійними клубами. Зараження відбувається в основному повітряно-краплинним шляхом або за безпосереднього контакту з хворою людиною або носієм.
Бактерії дифтерії виробляють токсини, які потрапляють до організму через пошкоджені слизові оболонки горла, носа, мигдалин. При попаданні в кровотік вони можуть пошкодити нирки, печінку, серце, центральну нервову систему.
Бактерії дифтерії призводять до некрозу тканин, а разом зі збільшенням шийних лімфатичних вузлів та набряком шиї можуть спровокувати звуження просвіту горла та гортані, що може спричинити смерть внаслідок дихальної недостатності або зупинки серця.
Симптоми дифтерії:
- біль у горлі;
- висока температура;
- збільшені лімфатичні вузли;
- дисфункція гортані;
- неприємний запах із рота;
- білий наліт на мигдаликах;
- блідість шкіри;
- зниження артеріального тиску.
Ефективним методом захисту від дифтерії є вакцинація дітей трьома дозами дифтерійної вакцини та приймання рекомендованих бустерних доз підлітками та дорослими.
Читайте також: Чоловіки краще реагують на перші дози вакцини COVID-19, ніж жінки