Вчені розповіли, як за допомогою меду мануки підвищити ефективність антибіотика у кілька разів

Дата створення: 09 вересня, 17:03
Дата оновлення: 09 вересня, 18:54
Ученые рассказали, как с помощью меда мануки повысить эффективность антибиотика в несколько раз фото

Поєднання меду мануки з бактерицидним антибіотиком, амікацином, дозволяє досягти хороших ефектів при лікуванні легеневих інфекцій, стверджують вчені Астонського університету (Великобританія)

Мед мануки, який видобувається з нектару дерева мануки, протягом століть використовувався в народній медицині. Він має антибактеріальні та пребіотичні властивості. Однак англійським ученим вдалося довести ефективність цього меду при лікуванні тяжких захворювань, таких як муковісцидоз.

Вони зібрали у 16 пацієнтів із муковісцидозом зразки бактерії Mycobacterium abscessus. А потім протестували у лабораторії антибіотик амікацин у поєднанні з медом мануки.

— Об'єднавши такий натуральний інгредієнт, як мед мануки, з одним із токсичних препаратів, амікацином, який використовується для лікування Mycobacterium abscessus, ми знайшли спосіб потенційно вбити ці бактерії і за допомогою меду зменшити дозу препарату у вісім разів, ніж раніше, — зазначив керівник дослідження. доктор Джонатан Кокс, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Фахівці переконані, що така комбінація меду та препарату допоможе багатьом пацієнтам.

Результати дослідження були опубліковані у журналі Microbiology.

Читайте також: Який вид меду може блокувати ракові клітини