5 ознак того, що у вас є проблеми з алкоголем

Дата створення: 14 вересня, 10:59
Дата оновлення: 14 вересня, 11:11
5 признаков того, что у вас есть проблемы с алкоголем фото

Діагностичний та статистичний посібник з психічних розладів Американської психіатричної асоціації перераховує 5 характерних симптомів розладів, пов'язаних зі зловживанням алкоголем

1. Алкоголь замість хобі

Іноді під час приємного проведення часу, наприклад хобі, виникає бажання пропустити келих вина. Однак згодом це бажання починає домінувати. Випивка займає більше часу, ніж саме хобі. Це небезпечний сигнал! І якщо його вчасно пропустити, можна непомітно скотитись до алкоголізму.

2. Ви п'єте більше чи довше, ніж мали намір

Ви планували випити келих-другий вина, а натомість напилися до втрати пульсу. Згідно з визначенням Національного інституту зі зловживання алкоголем та алкоголізмом (NIAAA), пияцтво означає, що жінка випиває понад чотири напої на день, а чоловік — понад п'ять.

3. Вам необхідно вранці похмелитись

Надмірне вживання алкоголю пов'язане з нездужанням, втомою та головним болем і, відповідно, з похміллям. Якщо «видужання» забирає у вас багато часу і супроводжується небажанням вийти з дому або зустрітися з близькими, необхідно терміново звернутися до нарколога.

4. У вас є потяг, коли ви не п'єте алкоголь

Ви думаєте про алкоголь навіть, коли не п'єте. І це зрозуміло. Алкоголь спочатку приносить масу задоволення, адже він викликає викид ендорфінів. Це відчуття ми запам'ятовуємо надовго та пов'язуємо з алкоголем. Тому в стресових ситуаціях починаємо думати про нього, щоб впоратися з неприємними емоціями.

5. Продовжуєте пити, навіть якщо знаєте, що це негативно впливає на ваше самопочуття

Це починається з розладів сну і призводить до пригніченого настрою, депресії та тривоги. Проблеми з психічним і фізичним здоров'ям у людей, що вживають алкоголь, ростуть подібно до снігового кому. Однак ніщо не приносить задоволення, крім вина, тому вони продовжують пити його далі.

Читайте також: Алкоголь шкідливий не лише у великих дозах, а й у малих: дослідження