Вивихи в ліктьовому суглобі

Дата створення: 14 вересня, 12:22
Дата оновлення: 14 вересня, 12:25
Вывихи в локтевом суставе фото

Ліктьовий суглоб утворений нижнім кінцем плечової кістки та верхніми кінцями променевої та ліктьової кісток. Головки цих кісток стикаються між собою в суглобовій сумці. Коли втрачається контакт між кістками, то говорять про вивих ліктя. При повному вивиху кістки не стикаються зовсім. При частковому вивиху або підвивиху, кістки знаходяться в частковому контакті. Повні вивихи виникають у результаті сильного фізичного впливу, частіше у дітей. Менший вплив на суглоб викликає його підвивих. Часто зустрічається у дітей, які починають ходити. Підвивих головки променевої кістки (підвивих плечепроменевого суглоба з компресією кільцеподібної зв'язки-ротатора у дітей) є найчастішою травмою у дітей від 2-х до 3-х років. Часто виникає, якщо дорослий тягне дитину, що спричиняє опір, за руку чи намагається утримати дитину, що падає, за зап'ястя.

Симптоми

Суглоб болючий при торканні. Дитина не може точно вказати на місце болю. Але починає щадити кінцівку: уникає рухати рукою. Рука звисає уздовж тіла, іноді вивертається всередину. Або рука зігнута в лікті та притиснута до тулуба. Найчастіше, діти плачуть тільки в момент ушкодження суглоба. Потім заспокоюються та займаються своїми справами, не використовуючи пошкоджену кінцівку.

Діагноз

Якщо ви помітили, що дитина щадить руку, то покажіть його лікареві. Рентген не проводиться, оскільки на знімках вивиху не видно.

Лікування

Іноді вивих вправляється самостійно. Але навіть тоді треба показати дитину лікарю. Лікар вправляє вивих без застосування седативних препаратів. Коли кістка стає на місце, то чується глухий звук виляску. Рухати рукою можна через 20 хвилин. Якщо дитина все ще не може рухати рукою, то проводять рентген-дослідження суглоба, щоб виключити перелом кістки.

Профілактика

Не тягніть дитину за кість, плече або зап'ястя.

Не можна підіймати дитину тільки за одну руку.

Не можна розгойдувати дитину, тримаючи її за руки.

Не можна підіймати дітей, беручи їх за обидві руки або під пахви.