Яку іграшку вибрати для дитини з аутизмом

Дата створення: 14 вересня, 16:30
Дата оновлення: 14 вересня, 16:41
Какую игрушку выбрать для ребенка с аутизмом фото

Аутизм — серйозний психічний розлад, який характеризується повільністю реакції та скупістю емоцій. Допомогти такій дитині соціалізуватися чи покращити свою увагу здатна іграшка

Не думайте, що дитина захоче іграшку, тому що вона популярна або була зроблена спеціально з урахуванням її особливостей. Найкраща іграшка, яку ви можете подарувати, це та, яка буде хвилюватиме. Але як знайти таку?

  • Шукайте іграшки, які  вироблені з одного цільного шматка або кількох великих. Діти з аутизмом схильні куштувати на смак речі або жувати їх, що може призвести до задухи.
  • Якщо дитина схильна до істериків, вона може кинути або розбити іграшку. Також може розірвати книги. Тому вибирайте пластикові речі, які не розіб'ються та не порвуться.
  • Не перевантажуйте дитину. Не давайте кілька маленьких іграшок. Краще полегшити її концентрацію. Дайте малюкові одну чи кілька великих іграшок.
  • Не турбуйтеся, якщо дитину відразу не зацікавила іграшка. Намагайтеся адаптувати її з урахуванням здібностей малюка.
  • Заохочуйте малюка, якщо йому подобаються сенсорні іграшки. Вони покращують когнітивні здібності. Але будьте обережні, якщо дитині важко з ними грати або це її засмучує.
  • Зверніть увагу на спеціальні терапевтичні іграшки, які допомагають дітям з аутизмом прогресувати у повсякденному житті.

Читайте також: Діти, які багато дивляться телевізор, схильні до депресії та агресивності