Цей знеболювальний препарат допоможе подолати депресію

Дата створення: 15 вересня, 14:12
Дата оновлення: 15 вересня, 14:33
Этот обезболивающий препарат поможет побороть депрессию фото

Американські психіатри довели, що кетамін, який зазвичай використовується анестезіологами як наркоз, допомагає позбутися тривоги та суїцидальних думок

Заохочувальна та галюциногенна дія цього засобу давно викликає чималий інтерес у вчених. Кетамін «відключає» свідомість, але не впливає на кровоносну систему та дихання, тому його використовують в анестезіології. Однак цей препарат також може бути корисним при лікуванні тяжкої депресії.

Так, згідно з дослідженням вчених, яке було опубліковано в Британському медичному журналі, кетамін допомагає швидко та ефективно впоратися із суїцидальними думками пацієнтів. Позитивний результат відзначався вже через одну-чотири години після внутрішньовенної інфузії кетаміну, а позитивний ефект зберігався до двох тижнів. Однак дослідники вказали, що тільки короткочасне приймання цього засобу може бути безпечним, а його знеболювальні властивості допомагають полегшити стан хворого.

Аналогічні дослідження здійснили американські психіатри. З листопада 2017 року по травень 2021 року вони спостерігали в трьох спеціалізованих клініках 424 пацієнтів, які були піддані депресії, тривозі або намагалися накласти на себе руки. Всім їм двічі на тиждень запроваджували кетамін. Лікування тривало півтора місяця. За цей час 50% хворих позбавилися суїцидальних думок, а у 30% зменшилося почуття тривоги.

Після того, як курс лікування кетаміном було збільшено до 10 ін'єкцій, результати лікування покращилися. Так, у 72% хворих спостерігалося поліпшення психічного стану, при цьому 38% з них позбулися відчуття депресії.

Професор психіатрії Єльської школи медицини, доктор Джерард Санакора, коментуючи результати нового дослідження зазначив, що кетамін може бути дуже корисний при лікуванні психічних захворювань. Однак зазначив, що цей препарат «необхідно використовувати відповідально та обережно».

Його не слід приймати людям із серцевими захворюваннями, оскільки кетамін підвищує тиск та прискорює частоту серцебиття. Серед побічних ефектів цього препарату також згадуються галюцинації, нічні кошмари, судоми, порушення рухової функції, висипання на шкірі, а також нудота і блювання.

Результати дослідження були опубліковані у Журналі клінічної психіатрії.

Читайте також: Депресія збільшує ризик серцевих захворювань та діабету більш ніж на 30%: дослідження