Три препарати, які можуть спричинити захворювання кишківника

Дата створення: 16 вересня, 15:09
Дата оновлення: 16 вересня, 15:20
Три лекарства, которые могут вызвать заболевания кишечника фото

Дослідники довели, що надмірне використання деяких препаратів може сприяти порушенням мікробіому та кишкової дисфункції

1. Антибіотики не панацея

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), до 40% антибіотиків призначаються надмірно. Організму потрібно щонайменше пів року, щоб відновити імунітет після лікування ними.

Вчені Мельбурнського університету (Австралія) вважають, що люди, яким давали антибіотики в дитинстві, можуть наражатися на більший ризик розвитку захворювань шлунково-кишкового тракту в дорослому віці. За словами фахівців, люди, які часто використовували антибіотики у молоді роки, скаржаться на такі недуги, як синдром подразненого кишківника (СПК), нудоту, метеоризм чи діарею.

2. Мода на пробіотики

Пошкодження кишківника також може бути спричинене модними пробіотиками. Деякі з них можуть сприяти розвитку синдрому зростання бактерій у тонкому кишківнику.

— Пробіотики показані після лікування антибіотиками, а не під час його. Є такі, які послаблюють ефективність застосування антибіотиків і навіть викликають стійкість до них. До того ж пробіотики не слід застосовувати від усіх захворювань, — пояснює доктор Кубала-Кучарська, цитує портал Poradnik Zdrowie.

3. Обережно, парацетамол!

Парацетамол може негативно вплинути на стан кишківника.

— На жаль, парацетамол також може негативно впливати на печінку та мікробіом кишківника, тому його треба застосовувати дуже обережно, — попереджає експерт.

Читайте також: Антибіотики можуть спровокувати синдром подразненого кишківника та психічні розлади