Кожну шосту жінку госпіталізують через побічні дії ліків

Але при цьому чоловіки частіше вмирають від сепсису
На десятому Конгресі Міжнародного товариства гендерної медицини вчені заявили, що жінкам призначають більше ліків, ніж чоловікам. В результаті шість із десяти госпіталізацій жінок викликані побічною дією ліків, починаючи від медикаментів для щитоподібної залози й закінчуючи гормонами.
— У жінок у 1,5–1,7 раза частіше розвиваються несприятливі побічні ефекти, ніж у чоловіків. А 60% госпіталізованих із них скаржаться на аритмію, — пояснює віцепрезидент Конгресу, професор фармакології в Університеті Флоренції (Італія) Тересіта Маццеї, цитує ANSA.
За словами експерта, у жінок частіше спостерігаються побічні ефекти на ліки, особливо гормональні, проти ожиріння, щитоподібної залози та остеопорозу. Однак це пояснюється не тим, що вони п'ють ті ж дози, що й чоловіки, а те, що приймають їх набагато частіше.
Згідно з метааналізом, заснованим на 11 дослідженнях, які зібрали 44 мільйони рецептів у різних європейських країнах, жінкам призначали антибіотики на 27% частіше, ніж чоловікам. При цьому кількість антибіотиків, які отримували жінки віком від 16 до 34 років, була на 36% вище, ніж у чоловіків. А у жінок віком від 35 до 54 років — на 40% вище, ніж у чоловіків.
Незважаючи на таку потужну терапію, люди втричі частіше заражаються, у тому числі від резистентних бактерій, і навіть помирають від них. Так, згідно з норвезьким дослідженням, смертність від сепсису становила 36 смертей на 100 000 чоловіків проти 28 смертей на 100 000 в жінок.
— Сильніший імунний захист жінок пояснює вплив гормонів естрогену. Але вони також ведуть здоровіший спосіб життя, ніж чоловіки. Як правило, менше п'ють та курять, — пояснив професор.
Читайте також: Ліки проти холестерину захистять від хвороби Паркінсона: вчені