Кожну шосту жінку госпіталізують через побічні дії ліків

Дата створення: 19 вересня, 10:42
Дата оновлення: 19 вересня, 10:57
Каждую шестую женщину госпитализируют из-за побочных действий лекарств фото

Але при цьому чоловіки частіше вмирають від сепсису

На десятому Конгресі Міжнародного товариства гендерної медицини вчені заявили, що жінкам призначають більше ліків, ніж чоловікам. В результаті шість із десяти госпіталізацій жінок викликані побічною дією ліків, починаючи від медикаментів для щитоподібної залози й закінчуючи гормонами.

— У жінок у 1,5–1,7 раза частіше розвиваються несприятливі побічні ефекти, ніж у чоловіків. А 60% госпіталізованих із них скаржаться на аритмію, — пояснює віцепрезидент Конгресу, професор фармакології в Університеті Флоренції (Італія) Тересіта Маццеї, цитує ANSA.

За словами експерта, у жінок частіше спостерігаються побічні ефекти на ліки, особливо гормональні, проти ожиріння, щитоподібної залози та остеопорозу. Однак це пояснюється не тим, що вони п'ють ті ж дози, що й чоловіки, а те, що приймають їх набагато частіше.

Згідно з метааналізом, заснованим на 11 дослідженнях, які зібрали 44 мільйони рецептів у різних європейських країнах, жінкам призначали антибіотики на 27% частіше, ніж чоловікам. При цьому кількість антибіотиків, які отримували жінки віком від 16 до 34 років, була на 36% вище, ніж у чоловіків. А у жінок віком від 35 до 54 років — на 40% вище, ніж у  чоловіків. 

Незважаючи на таку потужну терапію, люди втричі частіше заражаються, у тому числі від резистентних бактерій, і навіть помирають від них. Так, згідно з норвезьким дослідженням, смертність від сепсису становила 36 смертей на 100 000 чоловіків проти 28 смертей на 100 000 в жінок.

— Сильніший імунний захист жінок пояснює вплив гормонів естрогену. Але вони також ведуть здоровіший спосіб життя, ніж чоловіки. Як правило, менше п'ють та курять, — пояснив професор.

Читайте також: Ліки проти холестерину захистять від хвороби Паркінсона: вчені