Як знизити артеріальний тиск без ліків

Дата створення: 21 вересня, 17:57
Дата оновлення: 21 вересня, 18:09
Как понизить артериальное давление без лекарств фото

У нормі артеріальний тиск знаходиться у межах 130/80 мм рт. ст. Якщо він вище, це вказує на гіпертонію, яка може призвести до інфаркту або інсульту. Уникнути цього допомагає приймання спеціальних препаратів. Однак є прості способи, які дозволять знизити артеріальний тиск

1. Рухайтесь

Для цього не треба ставати марафонцем. Досить робити неквапливі прогулянки щодня. Повільне дихання оптимізує серцебиття і, таким чином, нормалізує артеріальний тиск.

Можна також зробити комплекс простих вправ, які допоможуть серцю ефективніше використовувати кисень. Це можуть бути вигини або повороти тіла убік, а також стрибки зі скакалкою.

2. Медитуйте

Під час стресових ситуацій у крові збільшується рівень гормонів стресу, адреналіну та кортизолу, що підвищує артеріальний тиск. Медитація дозволяє заспокоїтись і тим самим нормалізувати тиск. Для того, щоб набути душевного спокою, медитуйте по 5 хвилин, вранці та ввечері.

3. Слідкуйте за харчуванням

Людям, схильним до гіпертонії, важливо правильно харчуватися.

  • Використовуйте продукти, багаті на калій. Вони допомагають вивести з організму натрій, який впливає на підвищення тиску. Вибирайте помідори, квасолю, горох, буряк, шпинат, сою. З — фруктів кавун, ківі, персик, ананас, чорнослив, родзинки.
  • Обмежте споживання солі. У ній є натрій, який збільшує артеріальний тиск.
  • Їжте чорний шоколад. Згідно з дослідженнями, регулярне споживання темного шоколаду може допомогти знизити систолічний тиск на 5 пунктів і діастолічний тиск — на 3 пункти.
  • Пийте молоко. Білок, що міститься у молоці, покращує систолічний артеріальний тиск.

Читайте також: Гіпертонію можуть спричинити ліки від інших захворювань