Коли травма голови може бути небезпечною

Дата створення: 22 вересня, 17:11
Дата оновлення: 22 вересня, 17:27
Когда травма головы может быть опасной фото

Навіть невеликий удар по голові може призвести до пошкодження мозкової тканини та кровоносних судин усередині черепа без початкової появи будь-яких симптомів. Як розпізнати небезпечну травму?

Травма голови зазвичай проявляється болем. Спочатку вона легка, але поступово посилюється. Іноді гострий біль з'являється раптово. Іноді травма голови супроводжується втратою свідомості. Зазвичай у місці забиття з'являється набряк. Ознакою травми голови також можуть бути розширені зіниці та надмірна сонливість.

Небезпечні наслідки

Струс мозку може бути наслідком навіть невеликого удару. Викликає тимчасові розлади головного мозку із втратою свідомості. Людина приходить до тями швидко, але це не означає, що з часом у неї не буде компресії головного мозку.

Компресія мозку є результатом підвищення тиску всередині черепа. Його причиною може бути сам удар по голові, перелом черепа чи внутрішньочерепна кровотеча. Неврологічні симптоми, такі як сплутаність свідомості, можуть виникнути, як відразу після травми, так і через кілька днів після неї. Це небезпечний для життя стан. Тому постраждалому необхідно якнайшвидше звернутися до лікарні.

Внутрішньочерепна гематома становить серйозну загрозу життю. Виділяють дві групи симптомів внутрішньомозкових гематом: симптоми підвищення внутрішньомозкового тиску та ознаки ушкодження специфічних структур головного мозку. Супутніми симптомами є брадикардія, підвищення артеріального тиску, посилення головного болю, нудота, блювання. Їм передує період щодо хорошого усвідомлення після попередньої непритомності.

Як надати першу допомогу

  • Людину з травмою голови слід посадити або укласти, а на запалене місце прикласти лід, загорнувши його в тканину. Хворий повинен лежати нерухомо щонайменше 30 хвилин. Якщо за цей час його стан не покращиться, слід викликати швидку допомогу.
  • Якщо хворий знепритомнів, його потрібно укласти на бік, щоб він не задихнувся.
  • Навіть у разі короткочасної втрати свідомості слід звернутися до лікаря, який призначить рентген чи комп'ютерну томографію голови.

Серйозна травма голови часто потребує лікування за умов стаціонару.

Читайте також: Переломи кісток тазостегнового суглоба