Промивання носа допомагає зменшити симптоми COVID-19

Дата створення: 23 вересня, 16:08
Дата оновлення: 23 вересня, 16:09
Промывание носа помогает уменьшить симптомы COVID-19 фото

Промивання носа знижує вірусне навантаження та запобігає поширенню вірусу в легені, що не допускає розвитку ускладнень

Згідно з дослідженням, яке було опубліковано в «Ear, Nose & Throat Journal», промивання носа двічі на день допомагає не допустити важкого перебігу коронавірусної інфекції.

В експерименті взяли участь 79 пацієнтів, середній вік яких складав 64 роки. Протягом 28 днів, з першого дня зараження вірусом Sars-Cov-2, вони двічі на день промивали ніс. За час спостереження було госпіталізовано лише одного учасника. Ще один звернувся до відділення невідкладної допомоги, але не госпіталізований.

Як назальний розчин хворі використовували солону воду з додаванням повідон-йоду. 62 (85%) учасники експерименту відзначили, що за час промивання у них швидко пройшли всі симптоми COVID-19.

Вчені пояснюють це тим, що респіраторний епітелій носа має дуже високі концентрації білка ACE2, за якими своїми шпильками «чіпляється» вірус Sars-Cov-2. Це й пояснює, чому вірус не проходить далі, у легені.

— Промивання носа також може скоротити час карантину та забезпечити швидше повернення до звичного життя. Такий самий ефект спостерігається при застуді та грипі, — пояснює дослідник, лікар-отоларинголог Джакомо Спінато, цитує портал La Repubblica.

Читайте також: Вчені ідентифікували антитіла, які усувають усі вірусні штами COVID-19