Невакциновані хворіють COVID-19 в 10-14 разів частіше тих, хто зробив щеплення

Дата створення: 10 вересня, 10:37
Дата оновлення: 07 листопада, 21:13
Невакцинированные болеют COVID-19 в 10-14 раз чаще тех, кто сделал прививку фото

Таку думку висловили в Міністерстві охорони здоров'я Німеччини. Зокрема, міністр охорони здоров'я країни Йенс Шпан зазначив, що в палатах інтенсивної терапії Німеччини - 95% складають пацієнти, що не були вакциновані від Covid-19. На думку Експертів МОЗ Німеччини, невакциновані люди інфікуються коронавірусом в 10-14 разів частіше, ніж ті, хто зробив щеплення, і перебіг захворювання у них набагато важчий.

При цьому фахівці Інституту Роберта Коха (Німеччина) відзначили, що незважаючи на активні заходи влади країни для підвищення рівня вакцинації, за останні два тижні в Німеччині в 2 рази збільшилася кількість пацієнтів з коронавірусом, яким необхідна інтенсивна терапія. Їх кількість становить 1 300 і серед них дуже багато молодих пацієнтів у віці від 35 до 49 років.

На думку вчених Інституту Роберта Коха це пов'язано з кількома факторами. По-перше, з тим, що до початку 4-ї хвилі в Німеччині не змогли вийти на показник 85% -ти вакцинованих серед всього населення. По-друге - з тим, що молоді люди значно рідше іммунізується від Соvid-19, ніж люди старшого віку.

При цьому, на думку Лотара Вилера, президента Інституту Роберта Коха, завдяки вакцинації в Німеччині вже вдалося уникнути 38 тисяч нових смертей від Cоvid-19.

Поділяють цю думку і вчені з США. Як зазначає Healthline, вакцина дає практично 100-ю ефективність від Covid-19, в зв'язку з цим вакциновані люди мали позитивний тест на коронавірус. Доктор Джейсон Галлахер, клінічний професор фармацевтичної школи Університету Темпл у Філадельфії і клінічний фармацевт, що спеціалізується на інфекційних захворюваннях, сказав, що є дві причини, за якими ми спостерігаємо випадки COVID-19 у вакцинованих людей. Перша, на думку Лжейсона Геллахера полягає в тому, що «якщо вакцина працює для 90-95 відсотків людей, це означає, що вона не працює для 5-10 відсотків», - сказав він. «Такий рівень ефективності дозволить придушити поширення вірусу, якщо буде вакциновано достатню кількість людей, але, на жаль, ми ще не наблизилися до цього рівня».

Як писала «МП» раніше, в Німеччині з 23 серпня 2021 р вводиться обов'язкове тестування нещеплених громадян при відвідування громадських місць.