Що ваш ніс говорить про ваше здоров'я

Дата створення: 27 вересня, 16:28
Дата оновлення: 27 вересня, 16:30
Что ваш нос говорит о вашем здоровье фото

Треба не лише лікувати нежить, а й звертати увагу на інші симптоми, адже вони можуть свідчити про серйозні захворювання

Нежить: застуда

Це одна з найпоширеніших причин нежиті. Інші симптоми можуть включати чхання, закладеність носа та біль у горлі. Вони виникають повільно і зазвичай зникають самі. Ви почуватиметеся краще, якщо будете відпочивати та пити багато рідини.

Носова кровотеча: сухі пазухи, алергії, прийом препаратів

Пересушене повітря витягує вологу з ваших пазух, тому вони, швидше за все, висохнуть і потріскаються. Це полегшує бактеріям інфікування слизової. Обидва стани можуть викликати кровотечу. Використовуйте зволожувач, щоб повернути вологу в повітря.

Також причиною кровотечі можуть бути від алергії, гемофілії та колупання в носі до засобів для розрідження крові, аспірину, назальних спреїв тощо. Сама по собі кровотеча зазвичай не є серйозною. Але зверніться до лікаря, якщо ви пошкодили ніс, кровотеча триває понад 30 хвилин або ви не можете нормально дихати.

Зниження нюху: поліпи, діабет

Поліпи в носі зазвичай нешкідливі, але вони можуть заважати проникненню запахів у потрібні клітини. Ліки або незначне хірургічне втручання допоможуть від них позбутися. А от щодо діабету – лікарі точно не знають, який зв’язок. Високий рівень цукру в крові може пошкодити нерви, кровоносні судини або органи, відповідальні за відчуття запаху.

Фантомний запах: інфекція синусів, розлад мозку

Інфекції носових пазух можуть зробити речі неприємними на запах. Фантомний запах зазвичай зникає сам по собі через кілька тижнів або місяців. Ваш лікар може запропонувати вам промити пазухи солоним розчином.

А буває так, що людина відчуває запах чогось, чого немає. Аромат може бути приємним або неприємним, відчуватися в одній або обох ніздрях, бути постійним або минучим. Причини включають епілептичні припадки, травми голови, пухлини головного мозку або такі захворювання, як хвороба Паркінсона. Негайно зверніться до лікаря, щоб виключити ці причини.

Читайте також: Діти батьків, що палять, особливо схильні до респіраторних захворювань