4 міфи про серцебиття, які давно пора розвінчати

Дата створення: 28 вересня, 12:11
Дата оновлення: 28 вересня, 12:17
4 мифа о сердцебиении, которые давно пора развенчать фото

1. Міф: нормальний пульс становить 60-100 ударів на хвилину.

Це старий стандарт. Багато лікарів вважають, що він повинен бути нижчим. Близько 50-70 ударів на хвилину є ідеальним, каже Сюзанна Стейнбаум, DO, директор відділу жіночого серця в лікарні Lenox Hill.

Останні дослідження показують, що частота серцевих скорочень вище 76 ударів на хвилину під час відпочинку може бути пов’язана з вищим ризиком серцевого нападу.

2. Міф: нерівний пульс означає, що у мене серцевий напад.

Коли ваше серце б’ється нерівномірно, у вас виникає так зване серцебиття. Ви можете відчути, ніби воно пропустило удар або прискорилося. Або це може здаватися коротким тріпотінням, або стуканням у грудях.

«Здебільшого ці відчуття не загрожують життю», — каже Апур Пател, доктор медичних наук, кардіолог з North Shore-LIJ Medical PC у Манхассеті, штат Нью-Йорк.

3. Міф: якщо мій пульс нормальний, мій артеріальний тиск нормальний.

Іноді ваш пульс і артеріальний тиск йдуть рука об руку. Наприклад, коли ви тренуєтеся, сердитеся чи лякаєтеся, вони обидва піднімаються.

Але вони не завжди пов’язані. Якщо ваш пульс нормальний, артеріальний тиск може бути не таким. Він може бути занадто високим або занадто низьким, і ви можете цього не усвідомлювати.

4. Міф: якщо мій пульс повільний, це означає, що у мене слабке серце.

Не обов'язково. Повільний пульс може свідчити про те, що ви здорові та у формі. Загалом, за словами Пателя, повільні темпи є проблемою лише в тому випадку, якщо ви непритомнієте, відчуваєте запаморочення, задишку або біль у грудях. Зверніться до лікаря, якщо у вас є якісь із цих симптомів.

Читайте також: Синдром дефіциту уваги та гіперактивності може підвищити ризик серцево-судинних захворювань