Вчені створили гель для лікування пародонтиту в домашніх умовах

Дата створення: Вчора, 15:32
Дата оновлення: Вчора, 15:36
Ученые создали гель для лечения пародонтита в домашних условиях фото

Вчені з Коледжу стоматології Нью-Йоркського університету (США) стверджують, що гель лікує захворювання ясен шляхом придушення запалення та зміни складу бактерій у роті

Пародонтит викликає одна молекула

Пародонтит є одним із найпоширеніших запальних захворювань ясен, яким страждають понад 50% дорослих віком від 30 років. Він характеризується запаленням, дисбалансом між здоровими та нездоровими бактеріями в роті та руйнуванням кісток та структур, що підтримують зуби. Неконтрольований гінгівіт може призвести до кровоточивості ясен, утруднення жування та втрати зубів.

У 2017 році фахівці з Коледжу стоматології Нью-Йоркського університету виявили, що збільшення рівня молекули сукцинату пов'язане з вищим ступенем запалення та втратою кісткової маси. Вони вирішили зосередити своє дослідження на сукцинаті, щоб протидіяти запаленню та втраті кісткової маси. На їхню думку, це мало зупинити запалення ясен.

Експерти вивчили зубний наліт у лабораторних мишей, а потім і у людей, і помітили, що високі рівні сукцинату пов'язані з захворюваннями ясен. Щоб підтвердити цю думку, вчені ввели здоровим мишам «KO» ген рецептора сукцинату. І виявили у гризунів нижчі рівні запалення, як у тканині ясен, так і в крові, та меншу втрату кісткової маси у ротовій порожнині. Тобто ген «KO» захищав мишей від запалення ясен.

— Миші, які не мали сукцинатних рецепторів, були більш стійкими до захворювання, — каже дослідник Фансі Сюй, передає інформаційний портал ANSA.

Унікальний гель усуває бактерії

Проведений експеримент дозволив вченим розробити унікальний гель, націлений на рецептор сукцинату. Він був нанесений на ясна мишей, у яких було виявлено пародонтит. Під час дослідів вдалося встановити, що гель усуває бактерії сімейства Bacteroidetes, до яких належать домінантні збудники при захворюваннях ясен.

— Таке терапевтичне лікування дозволяє захистити ясна від захворювань пародонту, — пояснює член Італійського товариства пародонтології та імплантології (SIdP), професор Філіппо Граціані.

Дослідження, яке було проведене на мишах та клітинах людини, закладає основу для неінвазивного лікування захворювань ясен, яке люди можуть застосовувати удома як додаткову допомогу для профілактики або лікуванні цієї недуги. Вчені сподіваються розпочати випробування на пацієнтах приблизно за два роки.

Результати дослідження опубліковані у Cell Reports.

Читайте також: Пародонтит підвищує ризик серцево-судинних захворювань: стоматологи