Автоматизовані інсулінові помпи допомагають хворим на діабет: лікарі

Дата створення: 30 вересня, 14:49
Дата оновлення: 30 вересня, 15:01
Автоматизированные инсулиновые помпы помогают больным диабетом: врачи фото

Так звані «штучні підшлункові залози» дозволяють автономно керувати гормоном інсуліном на основі рівня цукру в крові краще за інші, звичайні, методи. Це сприяє тривалій ремісії захворювання

Вчені Массачусетської лікарні загального профілю в Бостоні (США) вивчили автоматизовані інсулінові помпи, так звані «гібридні системи із замкнутим контуром» або «штучні підшлункові залози», які нещодавно з'явилися на ринку.

Для використання нового пристрою потрібно ввести вагу пацієнта, а також вказати загальну кількість їжі («як зазвичай», «більше/менше, ніж зазвичай»). Решта розрахує алгоритм, закладений у пристрої.

Проведені у 16 ​​медичних центрах дослідження за участю 219 пацієнтів із цукровим діабетом віком від шести до 79 років показали ефективність пристрою. Так, у хворих, які спостерігалися протягом 13 тижнів, покращало значення глікованого гемоглобіну, показника хорошого контролю цукру в крові, з 7,9% до 7,3%.

— Цей пристрій дозволить покращити контроль глюкози. І він вимагатиме менше зусиль, як з боку пацієнтів, так і медичних працівників, — зазначив керівник дослідження Стівен Рассел, передає інформаційний портал ANSA.

Вчені впевнені, що інсулінові помпи допоможуть хворим на діабет.

Результати дослідження були опубліковані в New England Journal of Medicine («Медичний журнал Нової Англії»).

Читайте також: Як треба схуднути, щоб зцілитись від діабету