Вчені сказали, чи треба вночі спати в шкарпетках, чи ні

Дата створення: Сьогодні, 16:56
Дата оновлення: Сьогодні, 17:01
Ученые сказали, надо ли ночью спать в носочках или нет фото

Ночі стають холоднішими, тому деякі із задоволенням перед сном надягають шкарпетки. Але чи корисно це?

Шкарпетки покращують кровообіг ніг

Популярний британський доктор Каран Раджан радить у своєму відеоблозі на Tik Tok обов'язково перед сном одягати шкарпетки. Це покращує кровообіг у ногах, що позитивно відбивається на якості сну. Особливо слід скористатися таким методом тим, хто страждає на безсоння.

Теза доктора Раджана підтверджується науковими дослідженнями. Так, шведські вчені вивчили взаємозв'язок між температурою рук та ніг та швидкістю засинання. В експерименті взяли участь молоді здорові люди. Як виявилося, серед них засипали швидше ті, чиї руки та ноги були зігріті.

Допоможуть не лише шкарпетки

Згідно з іншим дослідженням, яке було опубліковано в Journal of Physiological Anthropology («Журнал фізіологічної антропології»), люди, які сплять у шкарпетках, засинають на 7,5 хвилин швидше і сплять на 32 хвилини довше, ніж ті, хто сплять без шкарпеток. Також у них спостерігалося менше пробуджень під час сну, а його ефективність була вищою на 7,6%.

Для кого сон у шкарпетках не прийнятний, можуть використовувати інші засоби для покращення кровообігу та якості сну. Для цього можна перед сном поставити в ноги пляшку з гарячою водою або загорнути їх за допомогою додаткової ковдри.

Читайте також: Сон допомагає позбутися тривог і хвилювань