Чи небезпечний гавкучий кашель

Дата створення: 03 жовтня, 14:46
Дата оновлення: 03 жовтня, 14:55
Опасен ли лающий кашель фото

Гортанний кашель — це стійкий, характерний тип кашлю, що нагадує гавкіт собаки. Найчастіше він з'являється при ларингіті, особливо у дітей

Існує кілька видів кашлю.

  • Сухий кашель дратує горло і виникає без мокротиння.
  • Вологий кашель, який також називають продуктивним кашлем, допомагає очистити горло.
  • Кашель, що відхаркує, вказує на відділення мокротиння.
  • Бітональний кашель з'являється при запаленні мигдаликів.

І, нарешті, є гавкучий кашель, який звучить так через набряк голосових зв'язок при ларингіті або алергії. Він призводить до захриплості, або афонії, коли хворий може говорити лише пошепки.

Як правило, у дітей гавкучий кашель виникає в результаті вірусного крупу, або гострого ларинготрахеобронхіту. Він з'являється при вірусній інфекції та супроводжується стійким кашлем зі свистом. Це свідчить про утруднене дихання. Такий стан може викликати набряк гортані, тому необхідно терміново викликати швидку допомогу. До її приїзду відкрийте вікно і дайте дитині подихати прохолодним повітрям. Він послабить запалену гортань.

У дорослих гавкучий кашель пов'язаний з вірусною або бактеріальною інфекцією при ларингіті. Якщо інфекція рухається глибше, убік трахеї, під час кашлю виникає своєрідне бурчання. Так проявляється трахеальний кашель, який посилюється вранці. Якщо він не проходить протягом декількох днів, слід звернутися до лікаря. Можливо, буде потрібно лікування противірусними препаратами чи антибіотиками.

Читайте також: Кашель у дітей