Як не погладшати на рисі, картоплі та макаронах

Дата створення: 05 жовтня, 12:50
Дата оновлення: 05 жовтня, 12:53
Как не поправиться на рисе, картофеле и макаронах фото

Експерти французького журналу для споживачів «60 Millions de Consommateurs» пропонують зменшити глікемічний індекс цих продуктів за допомогою простих способів

На що вказує глікемічний індекс

Поняття «глікемічний індекс» використовується для вказівки підвищення рівня цукру в крові після споживання продуктів. До таких, які мають високий глікемічний індекс (ГІ), відносяться рис, картопля і макарони. Однак це не означає, що слід відмовлятися від них. Фахівці підказують, як зменшити глікемічний індекс в улюблених продуктах, що дозволить не погладшати та уникнути «стрибків» цукру.

1. Рис їжте холодним

Дієтологи рекомендують вибирати цілозерновий рис, він містить висівки та клітковину. Варіть його у невеликій кількості води (1:2). І намагайтеся споживати холодним.

2. Макарони — тільки з борошна грубого помелу

Макарони не слід довго варити. Це збільшує глікемічний індекс. Тому паста аль денте, коли макарони не встигають розваритися, цінується не лише гурманами за смак та текстуру, а й дієтологами. І, нарешті, слід пам'ятати, що слід вибирати макарони з борошна грубого помелу.

3. Картопля — разом з овочами

Картоплю також не слід довго варити у воді. Це підвищує її глікемічний індекс та, відповідно, калорійність. На стіл також краще подавати охолоджену картоплю. При охолодженні відбувається падіння глікемічного індексу (зі 100 до 75). Це пов'язано з тим, що крохмаль стає менш розчинним.

Дієтологи радять також уникати приготування пюре та подібних страв, оскільки вони підвищують рівень цукру в крові. І рекомендують подавати картоплю, як рис та макарони, з овочами. Це зменшить глікемічний індекс.

Читайте також: Секс змушує менше їсти та допомагає схуднути: дослідження