Цей фермент робить жінок більш схильними до хвороби Альцгеймера

Дата створення: 06 жовтня, 12:09
Дата оновлення: 06 жовтня, 12:30
Этот фермент делает женщин более подверженными болезни Альцгеймера фото

Відкриття вчених може допомогти у розробці нових ліків

Згідно зі статистикою європейських лікарів, у 2019 році хвороба Альцгеймера була діагностована у 6 650 228 жінок та у 3 130 449 чоловіків, що вдвічі менше. Це підтверджує, що жінки частіше схильні до деменції, ніж чоловіки.

Вчені Медичної школи Кейс Вестерн Резерв (США) провели дослідження, щоб зрозуміти, що робить жінок більш сприйнятливими до хвороби Альцгеймера. Як виявилося, у мозку жінок у більшій кількості міститься фермент, який чинить токсичну дію всередині нервових клітин і призводить до накопичення тау-білка. Це і викликає небезпечний психічний розлад.

Процес усунення надлишку тау-білка відбувається завдяки збалансованій системі ферментів. Їхня дисфункція може призвести до аномального накопичення цього білка. Згідно з дослідженнями вченим, підвищена активність ферменту USP11 пов'язана з високим рівнем тау-білка, оскільки фермент уповільнює його деградацію та виведення.

Вчені провели лабораторні досліди. Вони усунули в мозку самок мишей фермент USP11 і побачили, що це захищає гризунів від порушення когнітивних функцій. На думку експертів, надмірна активність ферменту USP11 у жінок визначає їхню велику сприйнятливість до хвороби Альцгеймера.

— Фермент USP11 може бути пригнічений фармакологічно. Знання цього дозволить розробити ефективні нейропротекторні препарати, — зазначив дослідник Девід Канг, цитує портал Green Me.

Результати дослідження були опубліковані в науковому журналі Cell («Клітка»).

Читайте також: Хвороба Альцгеймера є проявом деменції