Чому тести на антигени не завжди виявляють COVID-19

Дата створення: 06 жовтня, 17:46
Дата оновлення: 06 жовтня, 17:59
Почему тесты на антигены не всегда выявляют COVID-19 фото

На думку дослідників Університету Падуї (Італія) жоден антигенний аналіз не еквівалентний молекулярному

Антигенні тести, коли для виявлення вірусу Sars-CoV-2 мазки беруть із горла та носа, стали популярні з перших місяців пандемії. Легкі в діагностиці, вони часто давали помилковий результат, особливо на ранніх стадіях захворювання. І лише у 68% випадках визначали небезпечний вірус.

З експрес-тестами виникло ще більше труднощів. І хоча вони зручні для домашнього використання, їхня ефективність стає дедалі нижчою в міру поширення варіанта «Омікрон», який має близько 50 мутацій, у тому числі понад 30 на спайковому білку. Більшість експрес-тестів призначені для виявлення стабільніших поверхневих білків, таких як нуклеокапсидний білок. Однак не можна виключати, що навіть невелика кількість мутацій може впливати на форму поверхневих білків, що розпізнаються антигенними тестами, настільки, що вони значно знижують їх чутливість.

Найбільш ефективними є молекулярні тести. Вчені радять використовувати ці тести на антигени не лише з метою діагностики, а й для моніторингу зараження інфекцією. Це дозволить одержати максимально точні результати.

Дослідження було опубліковано у журналі Nature («Природа»).

Читайте також: Новий найбільш поширений симптом COVID-19