Розлука з онуками через COVID-19 погіршила психічне здоров'я бабусь та дідусів

Дата створення: 07 жовтня, 12:28
Дата оновлення: 07 жовтня, 12:59
Разлука с внуками из-за COVID-19 ухудшила психическое здоровье бабушек и дедушек фото

Такий захід було вжито під час пандемії, щоб захистити від небезпечної інфекції людей похилого віку, які схильні до розвитку важких форм захворювання. Однак це призвело до того, що у 34% людей похилого віку розвинулася депресія, в той час, як ті, хто продовжували бачити рідних, були піддані їй лише на 26%

Такого висновку дійшли вчені Університетського коледжу Лондона (Великобританія), які провели дослідження за участю 2468 бабусь та дідусів. 10% із них у перші дні пандемії перестали дбати про своїх онуків, а 52% продовжували спілкуватися з ними.

Як виявилося, у 34,3% бабусь та дідусів, які перестали дбати про своїх онуків, розвинулася депресія. Вони скаржилися на такі симптоми цього психічного розладу, як смуток чи безсоння. При цьому літні люди, які продовжували спілкуватися з онуками, були піддані депресії лише на 26%.

— Догляд за онуками може забезпечити бабусям та дідусям емоційне задоволення та почуття корисності та компетентності, що підвищує задоволеністю життям. Залучення бабусь і дідусів до такої сімейної діяльності також може зміцнити не лише відносини між поколіннями, а й психічне здоров'я людей похилого віку, — пояснює автор дослідження Джорджо Ді Гесса, передає інформаційне агентство ANSA.

Результати дослідження були опубліковані в Journal of Gerontology: Social Sciences («Журнал геронтології: суспільні науки»).

Читайте також: Названо новий найпоширеніший симптом COVID-19