Ця екзотична рослина може викликати помутніння зору і навіть кому

Дата створення: 07 жовтня, 15:16
Дата оновлення: 07 жовтня, 15:36
Это экзотическое растение может вызвать помутнение зрения и даже кому фото

У середні віки мандрагора вважалася магічною рослиною, через що її називали «відьмацькою травою» і активно використовували при приготуванні зілля. Сучасні лікарі радять ставитися до цієї квітки обережно, адже вона може викликати такі небезпечні симптоми, як помутніння зору, галюцинації та навіть кому

Мандрагора: не тільки отрута, а й користь

Мандрагора, яка належить до сімейства Пасльонових, дуже отруйна. Вона має наркотичні та седативні властивості, завдяки чому є знеболювальним засобом і допомагає при знятті зубного болю або кишкових спазмів. Сучасні вчені пояснюють це тим, що в мандрагорі містяться такі речовини, як скополамін, атропін і гіосціамін. Вони використовуються при приготуванні деяких заспокійливих препаратів.

Однак не слід забувати, що у мандрагорі також є алкалоїди, які містить і інша отруйна рослина, беладонна. При прийнятті високих доз мандрагора  може викликати галюцинації, блювання, шлунково-кишкові проблеми, тахікардію, високий кров'яний тиск, судоми, а в крайніх випадках навіть смерть.

Чому небезпечні дикі культури

До сімейства Пасльонових належить не лише мандрагора, а й картопля, баклажани, помідори, перець чилі та ягоди годжі. Однак небезпечні не вони, а схожі на них інші неїстівні культури. Через це нещодавно в Італії отруїлися десять осіб, які були терміново госпіталізовані.

— Симптоматика для всіх, хто поступив, однакова: від помутніння зору до збільшення зіниць. Отруєння також може викликати сухість у роті, пропасницю, сплутаність свідомості, судоми, тахікардію, галюцинації. У тяжких випадках доходить до коми. Відбувається це через те, що дикі рослини містять речовину, аналогічну атропіну, яка є в мандрагорі. Вона діє безпосередньо на мускаринові рецептори, блокуючи парасимпатичну систему, — пояснює лікар Токсикологічного центру лікарні в Мілані Марчелло Ферруцці.

На думку лікаря, крім мандрагори, є інші рослини, які слід боятися.

— Багато хворих помилково прийняли отруйний колхікум, або лихоліття, за черемшу, а небезпечну веретру, або чемерицю, за тирлич. Навіть знавцям слід виявляти обережність при збиранні польових трав та грибів, адже нерідко вони можуть бути небезпечними для життя, — нагадує Ферруцці, цитує портал Green Me.

Читайте також: Чи отруйні ягоди чорноплідної горобини