Яка група крові вказує на схильність до інсульту до 60 років

Дата створення: 10 жовтня, 13:21
Дата оновлення: 10 жовтня, 13:30
Какая группа крови указывает на склонность к инсульту до 60 лет фото

Згідно з дослідженням вчених Медичної школи Університету Мериленду (США), зв'язок між серцевими нападами та групою крові не можна недооцінювати

Інсульт — це цереброваскулярне захворювання, яке відбувається в результаті скорочення або переривання кровопостачання мозку та подальшої загибелі клітин мозку. Часто інсульт відбувається раптово. Тому будь-який сигнал, що вказує на нього, дуже важливий.

Американські вчені вирішили визначити, які генетичні чинники дають змогу оцінити ризик ішемічного інсульту до 60 років. Вони вивчили 48 досліджень з генетики та ішемічного інсульту за участю 17 000 пацієнтів з інсультом та майже 600 000 здорових людей. Потім проаналізували всі хромосоми, щоб ідентифікувати генетичні варіанти, пов'язані з раннім інсультом та групою крові.

Як виявилося, люди з групою крові А частіше схильні до інсульту, ніж люди з групою крові О. Ті, у кого була група крові А, були схильні до раннього інсульту на 16% частіше, ніж люди з іншими групами крові. У той час як ті, хто мав групу крові O, страждали від інсульту на 12% рідше, ніж носії інших груп.

Експерти припускають, що це пов'язано з факторами згортання крові, такими як тромбоцитами та клітинами, які вистилають кровоносні судини та відіграють роль у розвитку тромбів. Проте необхідні додаткові дослідження, щоб краще прояснити механізми підвищеного ризику інсульту.

Результати дослідження були опубліковані у журналі Neurology («Неврологія»).

Читайте також: Серцево-судинна допомога людям похилого віку