Медитація краще, ніж ліки, допомагає знизити рівень цукру в крові

Дата створення: 10 жовтня, 14:41
Дата оновлення: 10 жовтня, 14:51
Медитация лучше, чем лекарство, помогает снизить уровень сахара в крови фото

Цукровий діабет ІІ типу — захворювання, при якому за допомогою дієти можна знизити рівень цукру в крові. Однак, згідно з останніми дослідженнями, крім терапії, усунути симптоми цього хронічного захворювання можуть допомогти духовні практики, такі як йога.

Вчені провели дослідження за участю хворих на цукровий діабет ІІ типу. Усіх добровольців поділили на дві групи. Учасники першої групи, крім стандартного лікування, також виконували лікувальні практики розуму та тіла. Учасники другої групи отримували лише стандартне лікування.

Як виявилось, у тих, хто займався йогою, зменшився рівень цукру в крові. Вчені також проаналізували переваги інших практик. Так, виявилося, що вправи системи цигун, які спрямовані на зниження стресу, призвели до зниження гемоглобіну на 0,84%. Найбільший вплив на рівень цукру в крові показала йога. Ті, хто займався нею, змогли знизити рівень цукру на 1%.

Досліження показали, що вплив практики розуму і тіла на рівень цукру в крові допомагає досягти ефективніших результатів, ніж дієта, фізичні навантаження та медикаментозне лікування. На думку експертів, ці практики допомагають боротися зі стресом, що дуже важливо для тих, хто має цукровий діабет ІІ типу. І радять пам'ятати, що та сама медитація може стати інструментом зниження нервової напруги.

Однак необхідно провести додаткові дослідження, щоб зрозуміти, як ці практики впливають на таких хворих.

Читайте також: Цукровий діабет небезпечніший для жінок, ніж для чоловіків