Середземноморська дієта та спорт захищають від втрати зубів

Дата створення: 11 жовтня, 10:54
Дата оновлення: 11 жовтня, 10:55
Средиземноморская диета и спорт защищают от потери зубов фото

Згідно з дослідженням вчених Університету Сієни (Італія), погане харчування та малорухливий спосіб життя збільшують ризик важкого пародонту до 10 разів

Відомий зв'язок між дієтою, багатою на цукор і жири, та вищим рівнем запалення в організмі, яке може впливати на різні області тіла. Це сприяє виникненню серцево-судинних захворювань, артриту, діабету і втраті зубів від запалення ясен. Італійські вчені вирішили перевірити, як середземноморська дієта, яка багата на фрукти та овочі, рибу, бобову та оливкову олію, впливає на запальний процес, особливо враховуючи не особливо інтенсивну активність.

Для цього вчені опитали 235 хворих на пародонтит про їх спосіб життя. Потім за допомогою пародонтального зонда виміряли глибину ясна кишені навколо зубів. І помітили, що у тих, хто не дотримувався середземноморської дієти та вів сидячий спосіб життя, частіше спостерігалася важка стадія пародонтиту.

У сукупності малорухливий спосіб життя та неправильне харчування підвищують ризик розвитку важких форм у 10 разів. Тільки малорухливий спосіб життя збільшує його в 1,7 раза, тоді як просто погане харчування збільшує ризик майже в 6 разів. Таким чином, дві шкідливі звички, складаючись, посилюють негативний ефект.

— Це дослідження підкреслює зв'язок між дотриманням дієти та фізичною активністю та тяжкими захворюваннями пародонту, — зазначив керівник наукової комісії Італійського товариства пародонтології та імплантології (Sidp) Нікола Дискеполі, передає інформаційне агентство ANSA.

Результати дослідження були опубліковані в журналі Journal of Periodontology («Журнал пародонтології»).

Читайте також: Пародонтит може збільшити ризик розвитку раку ротової порожнини