Мікроінсульт — ще одне ускладнення при COVID-19: невролог

Дата створення: 11 жовтня, 17:14
Дата оновлення: 11 жовтня, 17:16
Микроинсульт — еще одно осложнение при COVID-19: невролог фото

Його симптоми легко не помітити

Мікроінсульт, або транзиторна ішемічна атака, може бути наслідком багатьох захворювань, таких як гіпертонії, ішемічної хвороби серця (ІХС) або безсимптомного стенозу сонної артерії.

— Мікроінсульт може виникнути й в результаті COVID-19. Він супроводжується затиканням судин головного мозку, що відбивається на ішемічних змінах, — сказав в інтерв'ю польський професор-невролог Рейдак, цитує портал Poradnik Zdrowie.

На думку експерта, такі симптоми, як опущення куточка рота, недостатня рухливість рук можуть бути непомітними під час інфекції. Адже хворі найчастіше орієнтуються на лихоманку та кашель.

— Буває, що лише після коронавірусної інфекції, під час резонансного обстеження, вдається виявити незначні осередкові зміни в головному мозку, — продовжує професор.

Близько третини пацієнтів після зараження вірусом SARS-CoV-2 може мати неврологічні ускладнення. Одним з них є ішемічний інсульт, який може бути викликаний раптовим затиканням артерії, що забезпечує кров'ю головний мозок. Згідно зі статистикою, близько 10% пацієнтів, які перенесли коронавірус, мають ішемічний інсульт.

— Це пов'язано з біомеханізмом COVID-19, коли відбувається тромбоз судин та запальна реакція порушує згортання крові, — пояснює Рейдак.

Невролог також зазначив, що мікроінсульт може виникнути до трьох місяців після зараження вірусом. До групи ризику входять пацієнти з хронічними захворюваннями, такими як гіпертонія чи діабет.

Читайте також: Чому тести на антигени не завжди виявляють COVID-19